HomeInstalacje fotowoltaiczne

Twoje zadowolenie to nasz priorytet .

Fotowoltaika w teorii i praktyce
Bezinwazyjny Montaż
Panele fotowoltaiczne są montowane do dachu za pomocą certyfikowanych elementów konstrukcyjnych
Niskie Koszty Utrzymania
Instalacja fotowoltaiczna może działać zupełnie bezobsługowo dzięki samoczyszczącym się panelom grafenowym
Oszczędności
Produkowanie własnego prądu za pomocą paneli słonecznych przekłada się bezpośrednio na obniżenie Twoich rachunków za energię elektryczną nawet o 100%
Instalacja paneli fotowoltaicznych gdansk sopot gdynia trojmiasto pomorskie

Instalacja paneli fotowoltaicznych

Nasza firma fotowoltaiczna dba o każdy szczegół przy montażu ogniw fotowoltaicznych. Jesteśmy wykwalifikowani i posiadamy kierunkowe wykształcenia potrzebne przy instalacji. Dbamy o szczegółowe i praktyczne doradztwo, kompleksowy montaż i o wszystkie formalności u Twojego dostawcy prądu.

Instalacja falownika fotowoltaicznego

W trosce o bezinwazyjność Twojej instalacji fotowoltaicznej, wybieramy produkty najwyższej jakości o jak najdłuższej gwarancji. Dobór inwertera fotowoltaicznego jest jedną z ważniejszych rzeczy. Odpowiada za zamianę prądy stałego, które jest produkowany dzięki panelom fotowoltaicznym, na prąd zmienny potrzebny w Twoim domu.

instalacja invertera

Jaką instalację fotowoltaiczną wybrać, żeby spełniała oczekiwania Twoje i Twojego gospodarstwa domowego?

Dla nas przekazywana wam wiedza, to podstawa waszego zadowolenia z naszych usług. Jako firma fotowoltaiczna opieramy się na przekazaniu rzetelnych informacji dotyczących fotowotlaiki. Pytaj, o co tylko chcesz. Zadzwoń do nas!
1
Co to jest fotowoltaika i jak działa?

Fotowoltaika (PV) jest to bezpośrednia zamiana promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Zamiana ta zachodzi w ogniwach fotowoltaicznych.  Wiele ogniw słonecznych tworzy tak zwane moduły. Moduły te są finalnie łączone elektrycznie i mechanicznie w generatory solarne. Wytwarzanie prądu elektrycznego z energii słonecznej nazywane jest fotowoltaiką.

2
Fotowoltaika na dachu, gruncie czy działce?

Instalacja fotowoltaiczna może być umiejscowiona na gruncie jak i na dachu budynku. Może to być idealnym rozwiązaniem, jeśli dach nie oferuje odpowiednich warunków. Koszty umiejscowienia paneli słonecznych na ziemi są zwykle większe, niż w przypadku instalacji na dachu o warunkach idealnych pod panele słoneczne. Panele fotowoltaiczne na ziemi mają jednak też spore zalety. Konstrukcję można wyposażyć w specjalny system nadążny, obracający panele fotowoltaiczne w kierunku słońca pod optymalnym kątem. Zwiększa to wydajność nawet o 30%

3
Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu, opłaca się?

Przy obecnych cenach energii oraz średnich cenach instalacji fotowoltaicznych inwestycja do 50 kWp zwraca się w około 5 lat, nie uwzględniając podwyżek cen prądu. Fotowoltaikę możesz finansować także niskooprocentowanym kredytem, którego rata bardzo często pokrywa się z rachunkiem za energię. Dodatkowo możesz liczyć na liczne dopłaty oraz ulgi podatkowe.

4
Jak wygląda fotowoltaika w Polsce?

Średnia moc instalacji fotowoltaicznej w Polsce montowanej z dotacją z programu „Mój Prąd” wg NFOŚiGW wynosi 5,6kWp. Średni koszt instalacji 25,6 tys zł W Polsce na wszystkie instalacje fotowoltaiczne wolnostojące o mocy do 40kW nie są wymagane żadne zgłoszenia ani zezwolenia budowlane. Jest tylko jeden wyjątek, kiedy panele zostaną przytwierdzone na stałe do podłoża (np za pomocą fundamentów). Wówczas konieczne będzie uzyskanie decyzji, pozwolenia na budowę – na zasadach ogólnych.

5
Ile kosztuje montaż paneli fotowoltaicznych?

Załóżmy, że interesuje nas instalacja o mocy szczytowej około 5 kWp. Ceny za instalacje o takiej mocy różnią się w zleżności od użytych komponentów i rodzaju poszycia dachu i mogą wynosić od ok 20 tys do ponad 30 tys zł. Czas zwrotu takiej inwestycji jest uzależniony od autokonsumpcji wyprodukowanej energii. Jeśli na własne potrzeby wykorzystamy ok 50%, a pozostałe 50% oddamy do sieci, to rocznie oszczędzamy ok 2700 zł. W przypadku instalacji kosztującej 20 tys. zł dotacja wynosi 5 tys. zł, więc inwestor wydaje tylko 15 tys. zł. Do tego wydatek ten można odliczyć od dochodu w ramach tak zwanej ulgi termomodernizacyjnej i odzyskać 18% . W takim przypadku realny wydatek na instalację wynosi ok 12300zł, a czas zwrotu inwestycji nie uwzględniając podwyżek cen prądu wynosi poniżej 5 lat.

https://fotowoltaika.vestram.pl/wp-content/uploads/2020/08/Pomiar-paneli-fotowoltaicznych.jpg

Konserwacja paneli fotowoltaicznych

Wydawałoby się, że cała instalacja paneli fotowoltaicznych wymaga dużej konserwacji. Nic bardziej mylnego! Podczas naszej współpracy podpowiemy Ci, jak dbać o panele, żeby ich wydajność nie spadała. Zwrócimy uwagę o działanie fotowoltaiki zimą i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Służymy pomocą!

Monitoring Instalacji Fotowoltaicznej

Monitoring i analiza pracy instalacji fotowoltaicznej dla pełnej kontroli nad wydajnością - zawsze i on-line

Aby móc zdalnie kontrolować parametry i wyświetlać dane o wydajności instalacji zebrane na serwerze potrzebujesz tylko połączenia falownika z internetem. Po zainstalowaniu aplikacji na smartfona masz pełną kontrolę nad własną elektrownią słoneczną.

https://fotowoltaika.vestram.pl/wp-content/uploads/2020/08/Monitoring-Fronius.png

Niezawodny inwerter #1 priorytetem każdej instalacji

Polecane przez nas inwertery, zdobywcy wielu branżowych nagród i wyróżnień
https://fotowoltaika.vestram.pl/wp-content/uploads/2020/08/Fronius_Primo3.6-1.jpg
https://fotowoltaika.vestram.pl/wp-content/uploads/2020/08/Fronius_L-320x88.png

Falowniki Fronius

Niezawodne falowniki do zastosowań domowych i przemysłowych. 5 lat gwarancji z możliwością rozszerzenia do 20 lat.
https://fotowoltaika.vestram.pl/wp-content/uploads/2020/08/SolarEdge_SE3K-Falownik-Trojfazowy.jpg
https://fotowoltaika.vestram.pl/wp-content/uploads/2020/08/SolarEdge_L.png

Falowniki SolarEdge

Gwarancja 12 lat na inwerter i 25 lat na optymalizatory.
Najwyższe sumaryczne uzyski.
https://fotowoltaika.vestram.pl/wp-content/uploads/2020/08/Huawei-6KTL-Falownik.jpg
https://fotowoltaika.vestram.pl/wp-content/uploads/2020/08/Huawei_L.jpg

Falowniki Huawei

Światowy bezkonkurencyjny lider wydajności. Gwarancja podstawowa 5 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 5 lat.

Szybki kontaktfotowoltaika@vestram.pl

Godziny pracy
Pon - Sob 7.00 - 18.00
Niedziela zamknięte
Lokalizacje
Gdańsk Sopot Gdynia
699 713 545
Napisz
fotowoltaika@vestram.pl

 Montaż instalacji fotowoltaicznych Trójmiasto Gdańsk Sopot Gdynia Banino Białogóra Rumia Reda Pogórze Łeba Pruszcz Gdański Łeba Kartuzy Bojano Kosakowo Choczewo Suchy Dwór Sobieszewo Somonino Chwaszczyno Gniewino Straszyn Puck Władysławowo Luzino Nowy Dwór Gdański Kolbudy Krokowa Cedry Wielkie Wocławy Bolszewo Wejherowo Połczyno Hel Domatowo Mrzezino Chłapowo Jagatowo Wiślinka Żukowo Zdrada Dobrzewino Karczemki Ostrowo Otomin Kłanino Pępowo Kowale Mieroszyno Borkowo Żarnowiec Jankowo Gdańskie Rotmanka Nadole Juszkowo Lubkowo Roszkowo Tuchom Egiertowo Kielno Zwartowo Szemud Kamień Jurata Sasino Jastarnia Kuznica Tupadły Jastrzębia Góra Gniewino Malbork Kwidzyn Sztum Otałżyno Warzenko Kmiecin Miszewo Przodkowo Rębiechowo Barniewice Nowy Świat Kartuzy Dzierżążno Ostrzyce Borcz Babi Dół Stężyca Szymbark Garcz Łapalice Zawory Kościerzyna Mojusz Miechucino Przyjaźń Gościcino Lębork Gniewowo Bieszkowice Zbychowo Ulkowy Skowarcz Grabiny Zameczek Stegna Wieżyca Borcz Kęblowo Mechelinki Rewa Karwieńskie Błoto